Kryesore

A jeni kuriozë të vizitoni Kenian?Shihni më parë dokumentarin e “Check-in”


               Publikuar në : 21:20 - 06/10/18 |
b.f

“Check-in” ka startuar sot sezonin e ri në Tv Klan me transmetimin e një cikli të ri dokumentarësh.

Aventura e parë e këtij sezoni është në Kenia, vend i cili ndodhet në pjesën lindore të Afrikës. Bashkëprezantues i Albana Nanajt për puntatën e parë është gazetari Drini Zeqo.

Sapo mbërritën Nanaj dhe Zeqo u pritën në aeroport me një tabelë në gjuhën shqipe, për të vijuar më tej udhëtimin e tyre.

Teksa eksploronin Nairobin me kureshtje, dhjetëra majmunë u shfaqën në anë të rrugës. Jetimorja e elefantëve dhe qendra e gjirafave ishin destinacionet e tjera atraktive.

*Video e dokumentarit në Kenia

Pas