Aktualitet

Sondazhi/ A duhen lejuar ndërtimet industriale në zonat turistike? Ja çfarë mendojnë shqiptarët

               Publikuar në : 00:09 - 13/02/18 |
rel d

Veprat industriale nuk duhen lejuar të ndërtohen në zonat turistike të vendit. Ky është rezultati i një sondazhi të realizuar të hënën në darkë në Opinion.al.

Pyetjes: A duhen lejuar ndërtimet industriale në zonat turistike? Lexuesit i janë përgjigjur mbi 90 përqind me Jo dhe vetëm 7 për qind e tyre kanë zgjedhur alternativën Po, ndërsa një shifër e papërfillshme është shprehur e paqartë ndaj këtij vendimi.

Një koncesion i mbajtur i fshehtë për disa vjet kërcënon të shkatërrojë një nga atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, Kanionet e Osumit.

 

 

Pas