Aktualitet

Zyrtarët e PD shtyjnë dëshminë në prokurori: U thirrën për vëllanë e Xhafës

               Publikuar në : 10:00 - 17/05/18 |
ri.de.

Dy deputetët e PD, Alibeaj dhe Salianji si dhe këshilltari ligjor, Bardhi nuk janë paraqitur sot në prokurori. Ata kishin marrë fletë thirrje për të dëshmuar mbi audiopërgjimin e vëllait të Xhafës. Prokurori i priste demoktratët sot në orën 10:00, por ata janë parë të mbërrijnë në selinë e parlamentit, ku mbahet seanca plenare.

Dy deputetët, Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji, si dhe këshilltari Gazmend Bardhi, për shkak të këtyre angazhimeve nuk kanë shkuar sot në Prokurori që të dëshmojnë. Po ashtu mësohet se ata i kanë kërkuar prokurorisë një datë dhe një orë tjetër që të zhvillojnë seancën e pyetje përgjigjve dhe të japin dëshminë e tyre.

Pas